Lekcja matematyki klasy 6a i 6c na stadionie Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego

Klasy 6a i 6c wzięły udział w niecodziennej lekcji matematyki. Uczniowie poznali trzy typowe rodzaje zadań o procentach na przykładach ciekawych informacji o przeróżnych statystykach Legii Warszawa. Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość rozwijania umiejętności rozumowania matematycznego poprzez doświadczenie zastosowania matematyki na przykładzie stadionu oraz piłki nożnej.

Po warsztatach matematycznych wybraliśmy się na wycieczkę po stadionie Legii. Zwiedzając stadion uczniowie mogli poznać jego historię, dowiedzieć się jaki związek z Legią ma Józef Piłsudski, ile osób może pomieścić stadion, skąd się wzięła nazwa najsłynniejszej trybuny w Polsce i jak powstała kultura kibicowania fanów Legii. Uczniowie obejrzeli między innymi portrety w Galerii Mistrzów, szatnię, w której przebywali słynni piłkarze i loże komentatorów sportowych. Ta część wizyty była dla wszystkich szczególnie niezapomnianym przeżyciem.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.