Święto Niepodległości

15 listopada  odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. W przygotowanie uroczystości włączyły się wszystkie klasy, ponieważ każda z nich przygotowywała się do koncertu pieśni patriotycznych.

Uroczystość  poprowadzili uczniowie klasy 7b Aniela Szczepkowska i Julian Florczuk. Jury bardzo trudno było wyłonić zwycięską klasę , gdyż wszystkie pieśni odśpiewane zostały wzorowo. W związku z tym zapadła decyzja, iż w ramach nagrody poniedziałek będzie dniem bez kartkówek i sprawdzianów , a dodatkowo każda klasa otrzyma słodycze i dyplom.

W drugiej części uroczystości odbył się konkurs na „ Klasowego Piłsudskiego” .  Z każdej klasy zaprezentowała się osoba, która wcieliła się w tę niezwykłą   postać . Można było podziwiać wodza w różnych strojach i z różnych okresów jego życia. Jury nie miało łatwego zadania,  ponieważ wybór najlepszego z najlepszych był nie lada wyzwaniem.

Zwycięzcami okazali się :

I miejsce     Tomasz Garnuchowski   kl.  VIII

II miejsce    Aleksander Piotrowicz   kl. 0 a

III miejsce    Jakub Abramowicz        kl. VI a

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.