Jan Paweł II był niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski – powiedział papież Franciszek w przesłaniu do młodzieży krakowskiej z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Również i nasza szkoła mając na uwadze ten niezwykły rok poświęcony NIEWZYKŁEMU człowiekowi, uczciła pamięć o Janie Pawle II podejmując kilka działań.

Nasi uczniowie aktywnie przyłączyli się do akcji „Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II”, w której pisali niezwykłe życzenia.

Wiele starań i wysiłku włożyli również uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „Papież-Polak-Pielgrzym”. Jury wyłoniło w każdej kategorii laureatów. Wyniki prezentują się następująco:

Klasy 0-III: Aleksandra Sykut kl.2b

Klasy: IV-VI: Róża Dąbkowska kl. VIa i Marcel Bogusz kl.5c

Klasy VI-VIII: Jakub Bakiera kl.7b

Zwieńczeniem naszych działań był „Wieczorek z poezją Jana Pawła II”, który odbył się 20 maja online i zgromadził społeczność szkolną. Podczas wieczorku przypominaliśmy sobie fragmenty wierszy Jana Pawła II, uczniowie czytali także swoje życzenia i prezentowali kartki urodzinowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w działaniach. Dzięki wam powstały piękne prace wyrażające naszą pamięć i szacunek wobec Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczniów w galerii.

Jadwiga Rosłoniec

Wioleta Woźniak

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.