Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 18 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję."
W ramach działań uczniowie usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów, a także zadbaliśmy o pielęgnację naszych przyszkolnych ogródków. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Koordynatorzy akcji:
Wioleta Woźniak