2. października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Został ogłoszony konkurs na lapbook matematyczny. Powstały przepiękne prace, które cieszą oko na korytarzu szkolnym.

W piątek dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W klasach zostały przeprowadzone egzaminy. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 pytań, otrzymywali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Egzaminatorzy sprawdzali też ,,tabliczkową wiedzę’’ w języku angielskim i niemieckim.

W tym dniu poprzez wspólną zabawę połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się kilka tysięcy szkół z różnych krajów z całego świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawanie matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie.

Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy MISTRZOM, dziękujemy egzaminatorom, ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

Koordynatorzy akcji:

Bożena Łuniewska, Renata Mazur, Elżbieta Petrów, Beata Tokarska

 

2. października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Został ogłoszony konkurs na lapbook matematyczny. Powstały przepiękne prace, które cieszą oko na korytarzu szkolnym.

 

W piątek dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W klasach zostały przeprowadzone egzaminy. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 pytań, otrzymywali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Egzaminatorzy sprawdzali też ,,tabliczkową wiedzę’’ w języku angielskim i niemieckim.

W tym dniu poprzez wspólną zabawę połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się kilka tysięcy szkół z różnych krajów z całego świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawanie matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie.

Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy MISTRZOM, dziękujemy egzaminatorom, ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

Koordynatorzy akcji:

Bożena Łuniewska, Renata Mazur, Elżbieta Petrów, Beata Tokarska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.