25.09.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to było świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków świata oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej.

Przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie klas IV-VIII w ramach konkursu mieli za zadanie przygotować projekt koszulki z wybranym przez siebie krajem, natomiast uczniowie klas I-III napisać w obcym języku pozdrowienia na samodzielnie zaprojektowanej kartce pocztowej.

Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Wybór 3 najlepszych projektów okazał się dla jury bardzo trudny i ostatecznie miejsce II i III przypadło ex aequo aż 3 osobom.

Zwyciężczynią konkursu „Koszulka Europy” została Amelia Mazur (7c).

Miejsce drugie zajęli: Jakub Abramczuk (7a), Zuzanna Świątek (8a), Maja Cichowlas (8b).

Miejsce trzecie zajęli: Gabriela Wieczorek (7a), Franciszek Maciążek (8a) i Irmina Oleksiejuk (8b).

Wyróżnienia otrzymali:

• Anna Nasiłowska (4a)
  • Maks Kaszycki (5a)
  • Borys Ludwicki (6b)
  • Wiktoria Rzewnicka (6c)
  • Marcel Bogusz (6c)
  • Helena Turowicz (8a)
  • Bogusz Ludwicki (8b)
  • Filip Sokulski (4b)
  • Maciej Mazur (5b)
  • Jan Kielewski (7c)

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i gratulujemy!

Zespół języków obcych

Renata Abramczuk