W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom wzięliśmy udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających pod hasłem Przerwa na czytanie”.

6. października na 4. lekcji i przerwie czytała cała szkoła.  Na boisku szkolnym, w salach lekcyjnych, na świetlicy, w bibliotece można było spotkać uczniów z książką w ręku, oczyma wyobraźni przeżywających przygody ulubionych bohaterów.

Ta akcja uzmysłowiła uczniom, o ile ciekawsza i barwniejsza jest codzienność, jeśli przerwiemy na chwilę rutynę naszego dnia i poświęcimy choćby pół godziny na lekturę ciekawej książki. Otaczający nas świat od razu nabiera zupełnie innych barw.

 

Jadwiga Rosłoniec

Bibliotekarz

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.