„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja, której przyświecają trzy główne cele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka żonkilowa zasadzona jesienią lub wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.

Jako społeczność szkolna i w tym roku nie zapomnieliśmy o krzewieniu pamięci o hospicjach. Uczniowie bardzo zaangażowali się w klasach w zbiórkę pieniędzy. W sumie udało się nam zebrać 781,38 zł.

Dziękujemy Wam, drodzy Uczniowie i Rodzice, za okazane serce.

Aby tradycji stało się zadość, podsumowaniem akcji było zasadzenie cebulek żonkili w przyszkolnym ogródku.

Koordynator akcji Pola Nadziei

Wioleta Woźniak