Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie na najciekawszy lapbook matematyczny. Wykonali ponad 20 imponujących prac.

Konkurs polegał na opracowaniu i wykonaniu lapbooka matematycznego. Lapbook to kreatywna forma plakatu w trójwymiarowej formie, prezentująca w ciekawy, innowacyjny sposób określony temat lub zagadnienie.

Konkurs odbył się w 5 kategoriach wiekowych. Celem konkursu było pokazanie matematyki jako elementu stale towarzyszącemu człowiekowi oraz rozbudzenie zainteresowań matematyką, rozwijanie zainteresowań uczniów technikami plastycznymi i informatycznymi w nauce matematyki, a także kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy. Treści zostały zaprezentowane w postaci: tekstu, zdjęć ilustracji, map, wykresów itp., które umieszczone zostały na lapbookowych plakatach. Widoczne są one bezpośrednio po otwarciu, lecz czasem dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenie harmonijki, otworzenia książeczki, zajrzenia do kieszonki itp. Oprócz wiedzy matematycznej zostały w nich ‘’ukryte’’ zagadki, łamigłówki, memory,  puzzle, układanki, zadania itp. Pojawiły się również elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać.

Dzięki tworzeniu lapbooka możemy porządkować swoją wiedzę. Jest to wspaniała metoda aktywnego orz kreatywnego uczenia się. Twórcy lapbooków powinni czuć wielką satysfakcję, bo ich dzieła budzą zachwyt i zainteresowanie.

 

Bożena Łuniewska 

Renata Mazur

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.