11. listopada to data szczególna w sercu każdego Polaka. Tego dnia czcimy męstwo i waleczność naszych przodków, dzięki którym nasz kraj wrócił na mapę Europy po 123 latach niewoli. W bieżącym roku świętowaliśmy 122. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tego też powodu Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny zaprosiło szkoły, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowej pieśni" Mazurka Dąbrowskiego" we wtorek, 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to było kontynuacją inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą (dane za rok 2018).

Również w naszej Szkole Podstawowej nr 171 tego dnia uroczyście - w trakcie zajęć lekcyjnych online - włączyliśmy się w obchody rocznicowe i stojąc w dumnej postawie na baczność, odśpiewaliśmy tekst hymnu Polski.

Dodatkowo historycy przeprowadzili lekcje o charakterze narodowo-wyzwoleńczym, a po południu uczniowie w gronie nauczycieli i rodziców uczestniczyli w wieczorze poezji patriotycznej na kanale Biblioteka na szkolnej platformie MS Teams.

Warto było się integrować we wspólnym śpiewaniu, by docenić odzyskaną wolność i budować świadomość historyczno-społeczną.

 

                              Renata Wnukowska

            Nauczycielka języka polskiego i historii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.