"Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.”

30. listopada w edukacji wczesnoszkolnej na zdalnych lekcjach online zapanowała magiczna atmosfera.

W tym dniu świętowaliśmy Andrzejki. Ten wyjątkowy wieczór wróżb obchodzony jest w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała tajemną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

W naszej szkole Andrzejki to już tradycja. Pomimo lekcji online, w tym dniu bawiliśmy się i wróżyliśmy. Dzieci w ten zabawny i radosny sposób mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Również stroje były specjalne do okazji - tym razem upodobniły nasze pociechy do postaci z bajek. Tak przygotowane z zainteresowaniem brały udział we wszystkich wróżbach, takich jak poznanie przyszłego zawodu, czy pytanie wiedźmy o imię przyszłej sympatii. Atmosfera była wyśmienita. Oczywiście wyniki andrzejkowych wróżb wpisują się w klimat zabawy i trzeba je traktować z “przymrużeniem oka”.

                                                                                                                  Anna Pawlikowska

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.