„Drogi Święty Mikołaju, wszystkie dzieci Cię kochają, usiądź sobie między nami, obdarz wszystkich  prezentami”

 

Takimi słowami zapewne powitalibyśmy Mikołaja, który tradycyjnie w okolicach 6 grudnia odwiedzał naszą szkołę. Jednak w tym roku było zupełnie inaczej, co wcale nie znaczy gorzej. To my odwiedziliśmy Mikołaja. Podczas lekcji on-line obejrzeliśmy wioskę Mikołaja, poznaliśmy jego najbliższych współpracowników - przecudne renifery. Trochę historii i wszystko stało się jasne. To prawdziwa magia i cudowne przeżycie móc obdarowywać innych, pamiętać o nich i sprawiać im radość. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 1 zrobili kolorowe świąteczne skarpety, a uczniowie klas 2 i 3 wykonali portrety i figurki Mikołaja.

7 grudnia to nie tylko dzień mikołajkowy, to przede wszystkim Dzień Czerwony, kiedy cała szkolna społeczność obchodzi Dzień Wolontariusza. Ubieramy się wtedy na czerwono - w kolorze serca, aby przypomnieć, że praca wolontariuszy to dar serca, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi oraz wszystkim, którzy są w potrzebie. Dzięki naszym starszym kolegom i koleżankom ze Szkolnego Koła Caritas obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację dotyczącą dobroczynności. Niezwykle nas poruszyła i otworzyła nasze oczy oraz serca. Na naszych on-linowych lekcjach prowadziliśmy dyskusje o potrzebie pomagania, o tym jakie to jest ważne, a przede wszystkim zrozumieliśmy, że pomagać można na różne sposoby. Pomocą może być zwykły uśmiech i życzliwość w tych niełatwych dla nas chwilach, kiedy spotykamy się tylko on-line. Poczuliśmy się naprawdę ważni i zrozumieliśmy, że tak niewiele może spowodować tak wiele.

Wszystkim naszym starszym kolegom Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, którą niosą wszystkim potrzebującym.  

Wasi młodsi koledzy z klas 1-3

Małgorzata Rysak

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.