Dziewiątego grudnia pierwszaki zaprosiły na wirtualną lekcję niecodziennych gości. Każdy uczeń mógł przedstawić swojego pupila.

Dzięki video-transmisji mogliśmy zobaczyć, z kim chętnie dzielimy swój wolny czas. Słuchaliśmy opowieści i anegdotek o milusińskich, poznaliśmy ich imiona i zwyczaje. Były koty, psy, rybki, a nawet patyczak. Każdy z przyjemnością zaprezentował swojego pupila i całą klasą przeżywaliśmy to, co działo sią na ekranach. A co najważniejsze zgodziliśmy się, że przyjęcie zwierzątka pod wspólny dach wiąże się z wielką odpowiedzialnością, którą trzeba pielęgnować każdego dnia. Warto również nadmienić, że taka lekcja w normalnych warunkach byłaby bardzo trudna do przeprowadzenia. A tak przy okazji nauczania online poznaliśmy wielką zaletę video-komunikacji, którą można wykorzystywać do kontaktów z najbliższymi i sprawiać, by nikt nie czuł się samotnie.

                                                                                            Anna Pawlikowska

                                                                                            Anna Porzezińska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.