“Czytanie książek to największa zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                                  Wisława Szymborska

 

Pani Jadwiga Rosłoniec, która opiekuje się naszą biblioteką, 9 grudnia, gościła na wirtualnej lekcji w klasie I b. Jest naszą szkolną ekspertka od czytania książek i dobrze wie, jak zachęcić pierwszaków do czytania. Podczas tego wyjątkowego spotkania Pani Jadwiga przeniosła nas w fantastyczną, emocjonującą podróż, czytając nam opowiadanie pt.”Dar serca” - o istocie dawania prezentów, o tym, czym tak naprawdę są prawdziwe podarunki. W Świecie książek pozornie proste sprawy często przyjmują niespodziewany zwrot, to dlatego czytanie jest tak wciągające i dlatego warto mu ofiarować swój czas. Dowiedzieliśmy się, że umiejętność czytania książek rozwija człowieka przez całe życie.

                                                                                

                                                                                Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

                                                                            Anna Pawlikowska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.