Fundacja SYNAPSIS od 30 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom ze spektrum autyzmu, prowadząc diagnozę, specjalistyczną terapię i rehabiltację, a także wspierając ich rodziny.

Realizując szereg kampanii, akcji i projektów staramy się budować świadomość społeczną na temat autyzmu oraz uwrażliwiać innych na potrzeby osób ze spektrum autyzmu, ich różnorodność i odmienny sposób odbierania świata.


Celem projektu "ZA radę da! Działania na rzecz dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodzin", dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, jest zapobieganie stygmatyzacji dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i zmiana niechętnych postaw wobec uczniów z ASD. 

Niezwykle ważna w tym względzie jest akceptacja grupy rówieśniczej, a jest ona tym większa, im większą wiedzę o autyzmie posiadają młodzi ludzie. Dlatego mamy przyjemność przekazać Państwu broszurę informacyjną na ten temat pt. "SPEKTRUM AUTYZMU. Podobni - różni". 

Obszerny materiał zawiera informacje dotyczące funkcjonowania osób z ASD, od wczesnego dzieciństwa po dorosłość. Wskazuje ograniczenia związane z występowaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale także mocne strony osób z zespołem Aspergera. 

Będziemy wdzięczni za udostępnienie ulotki na stronie internetowej szkoły i zachęcenie społeczności szkolnej oraz rodziców uczniów do lektury. Rekomendujemy także przeprowadzenie godzin z wychowawcą na temat spektrum autyzmu. 

Z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

 

Fundacja SYNAPSIS

ul. Ondraszka 3 / 02-085 Warszawa
tel./fax: (+48 22) 825 87 42 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / www.synapsis.org.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.