Czas ferii zimowych to świetny moment na rozwijanie pasji do sportów zimowych.

Jazda na nartach czy łyżwach to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. A co, jeśli nie ma śniegu i nie można nigdzie wyjechać? Idealną możliwością jest spędzenie ferii w szkole podczas akcji “Zima w mieście”. Ta akcja jest inna od pozostałych, jednak tak dopasowaliśmy program, żeby każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy bardzo bogatą ofertę zajęciową, np. zajęcia plastyczne, techniczne, sportowe, edukacyjne oraz różne warsztaty. Chcemy, żeby dzieci pomimo panującej sytuacji miło wspominały czas spędzony w szkole podczas ferii.


W pierwszym tygodniu ferii dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez Czary Mary - eksperymenty, na których dowiedziały się co to jest suchy lód i dlaczego nie zostawia po sobie śladu. Był dym, piana, kolory i mnóstwo świetnej zabawy.
W ramach zajęć edukacyjnych odbyły się zajęcia online z Muzeum Warszawy, dzieci poznały stare mapy, nauczyły się je rozpoznawać oraz posługiwać się mapą. Na terenie szkoły odbyło się spotkanie z Policją. Funkcjonariusz uczył dzieci prawidłowego poruszania się po drodze w ciągu dnia i po zmroku. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci było oglądanie samochodu policyjnego. Dzieci miały możliwość posłuchać wszystkich sygnałów z samochodu. Każdego dnia czekały na dzieci różne atrakcje, miały możliwość wykonać odlewy gipsowe w różnych kształtach, a później je pomalować i zabrać ze sobą. Uśmiechy dzieci mówią wszystko.


Dzięki różnym atrakcjom, nie pozwoliliśmy sobie na nudę. Cały tydzień minął nam w super atmosferze. Nie możemy doczekać się kolejnego tygodnia.

Joanna Koźniewska-Gałka
Aleksandra Zapaśnik

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.