Drugi tydzień ferii rozpoczął się od zajęć z Kapitanem statku, który opowiadał nam o swoich przygodach jakie spotkały go podczas wypraw po świecie. Dzieci oglądały zdjęcia, poznawały różne zakątki świata oraz mieszkańców oceanów, mórz i rzek.

Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody. Kolejny tydzień to ponowne spotkanie z Policją, poznanie i utrwalenie zasad poruszania się po drodze oraz słuchanie sygnałów z samochodu policyjnego. 

Warsztatami, które sprawiły dzieciom wiele radości były zajęcia z wykonywaniem świeczek i mydełek. Świeczki dzieci wykonały od początku do samego końca samodzielnie, mogły mieszać piasek i ozdabiać według własnego pomysłu. Mydełka również dzieci wykonywały samodzielnie, miały możliwość wyboru kolorów oraz dekoracji. Są to doskonałe pomysły na prezent. 

Pomiędzy warsztatami i zabawami odbyły się również warsztaty naukowe. Dzieci dowiedziały się czym są reakcje chemiczne oraz czym one się różnią i co można z nich stworzyć. Wykonały swoją własną piłeczkę, która odbija się jak piłeczka kauczukowa. Ciekawym doświadczeniem było stworzenie pasty do zębów dla słonia – aby sprawdzić, jak to możliwe, zapraszamy do galerii.

Dzieci otrzymały również dyplomy za udział w warsztatach z robotyki. Z klocków lego budowaliśmy roboty, które ścigały się na planszy. Kto wygrał? Na pewno każdy świetnie się bawił.

W ramach zajęć sportowych dzieci uczęszczały na lekcje tańca oraz brały udział w grach i zabawach sportowych na sali gimnastycznej. 

W tym tygodniu mieliśmy bardzo dużo szczęścia, ponieważ spadł śnieg. Było mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu, rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, robienie aniołków i dużo radości. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają ferie na długo i miło będą wspominać czas spędzony w szkole. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę! 

Joanna Koźniewska-Gałka

Aleksandra Zapaśnik

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.