To już pora na wigilię, to już czas,

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas,

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść,

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś.

Utworem Wandy Chotomskiej zaprezentowanym przez ucznia klasy 3b Antka Florczuka rozpoczęliśmy wieczorem 22 grudnia o godz. 19.00 spotkanie z poezją wigilijną i świąteczną. W spotkaniu na platformie MS Teams zorganizowanym przez p. Jadwigę Rosłoniec i p. Ewę Florczuk uczestniczyli uczniowie i rodzice klas młodszych i starszych. Szereg pięknych wierszy o tematyce świątecznej, ich głębia, mądrość, różnorodność wprowadziły nas w ten przedświąteczny nastrój – pozwoliły wyciszyć się, skłonić do refleksji, sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Zaprezentowano ponad 20 utworów, wśród nich była własna twórczość Uczniów naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługuje wiersz Bartka Forstera z kl. 5a.

Ewa Florczuk

Jadwiga Rosłoniec