W niedzielę 31 stycznia 2021 r. uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, wzięli udział w kweście ulicznej zbierając datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naszych nieustraszonych wolontariuszy nie zmogła mroźna pogoda, ani pandemia nie osłabiła ich ducha. 28 osób w 6 grupach wędrowało przez 7 godzin po ulicach dzielnicy, aby umożliwić mieszkańcom wsparcie akcji podczas 29. Wielkiego Finału. Możemy się poszczycić wspaniałym rezultatem, gdyż w tym roku do naszych puszek trafiło ponad 10 000 zł. Cały sztab, którego siedzibą tradycyjnie była szkoła przy ul. Klimatycznej – dawniej Gimnazjum 119, a obecnie SP 385 - przekazał Orkiestrze ponad 53 tys zł. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w wyposażanie szpitali i placówek medycznych w sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To był prawdziwy Finał z Głową!

 

Grażyna Tucholska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.