„Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,

Wśród innych dalekich planet.

To dom jest dla ludzi i zwierząt,

Więc musi być bardzo zadbany.”

22. kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi - najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne. To wydarzenie, obok którego klasy drugie Szkoły Podstawowej nr 171 nie przeszły obojętnie. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę.

Z tej okazji klasy drugie zachęcają do podejmowania działań mających na celu szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego. Co możemy zrobić dla Planety Ziemi? Naprawdę wiele! To jest to naprawdę proste:

- zbierajcie zakrętki, ta prosta czynność przynosi dwie korzyści – dzięki temu powstaje mniej śmieci, a uzyskane ze sprzedaży fundusze są przekazywane na cel charytatywny,

- oszczędzajcie wodę, wraz z rodzicami ustawcie pojemniki na deszczówkę, by móc podlewać nią rośliny w ogrodzie,

- oszczędzajcie energię elektryczną, nie pozostawiajcie komputerów, w stanie czuwania. Wymieńcie żarówki na takie, które oszczędzają energię,

- segregujcie śmieci, pozbieraj śmieci w najbliższym otoczeniu swojego domu, na zużyte baterie, żarówki, lekarstwa są specjalne pojemniki w sklepach i aptekach, 

- niepotrzebne zabawki oddajcie młodszym kolegom, kuzynom, książkami podzielcie się z biblioteką,

- przebywając w lesie, bacznie obserwujcie przyrodę, nie depczcie mrowisk, nor, gniazd, roślin, niczego nie zrywajcie, nie płoszcie zwierząt, zachowajcie ciszę! Jesteście w lesie gościem.

 

Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające Ziemię oraz plakaty, które mają ostrzegać ludzi przed niszczeniem naszej planety.

 

Wychowawcy klas drugich

Zofia Kaszycka

Ewa Kacprzak

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575