Zabawy teatralne, obok książek, zabawek czy prac artystycznych, odgrywają dla dzieci bardzo istotną rolę. Wspierają rozwój intelektualny, pomagają w kształtowaniu charakteru i osobowości.

Niepozorna zabawa wpływa na rozładowywanie nagromadzonych emocji, przyswajanie postaw moralnych, a także ćwiczenie zmysłu obserwacji i kształtowanie zainteresowań.

Mając to na uwadze, klasy drugie wykorzystują każdą sytuację, by pobawić się w teatr. Tym razem zaplanowałyśmy przedstawienie kukiełkowe. To, że pracowaliśmy zdalnie, nie było przeszkodą. Dzieci przygotowały kukiełki - bohaterów przedstawienia: był niedowidzący kret, zrozpaczony ślimak, mrówki-detektywi, sikory, jeż czy żaby. Tytuł przedstawienia: „Kto zjadł sałatę?” rezolutna mrówka rozwikłała zagadkę detektywistyczną. Trochę śmiechu, mnóstwo zabawy i niezapomniane przeżycia.

Zapraszamy do obejrzenia naszych przedstawień oraz zdjęć.

Uczniowie klasy 2a i 2b

wraz z wychowawcami