Miasta na całym świecie wymyślają się wciąż na nowo. Pojawiają się nowe pomysły na innowacyjne zagospodarowanie przestrzeni przyjaznej ludziom i zwierzętom.

Fundacja Puszka i m.st. Warszawa zaproponowało udział w projekcie-konkursie, które włączy młodych ludzi do projektowania i odpowiedzi w pracach plastycznych na pytanie ,,Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat i to nie tylko w sensie dosłownym, ale jakie będą relacje w nim między ludźmi, jak stworzyć dla siebie przyjazną przestrzeń do życia, kim mają być nasi sąsiedzi itp.

Dzieci z naszej szkoły stworzyły mnóstwo prac, które starają się być odpowiedzią na te pytania. Oprócz wyboru jury, również publiczność ma możliwość głosowania na wybrane prace. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej https://mieszkamy.futuwawa.pl/ od 26 kwietnia do 17 maja 2021 r.

Zachęcam całą naszą szkolną społeczność do poparcie naszych młodych twórców.
Otwarcie wystawy i wręczenia nagród odbędzie się w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury.

Ewa Fromelc

nazwiska osób startujących w konkursie, których prace są umieszczone do głosowania:
Paulina Kaliszewska
Kinga Dąbrowska
Amelia Mazur
Filip Sokulski
Basia Rumiak
Magda Hałasa
Nina Dąbkowska
Tola Prządka
Antek Zalewski
Dominika Kozielewicz
Helena Dmowska
Basia Zalewska
Julia Chmielewska
Jagoda Kałusińska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575