Za nami Święta Majowe. W naszej szkole zawsze pamiętamy o państwowych Świętach.

Z okazji Międzynarodowego Święta Pracy, Święta Flagi Państwowej oraz Święta Konstytucji 3. Maja w klasach I-III przypomnieliśmy sobie historię tych świąt oraz w jaki sposób obchodzimy je w poszczególnych dniach. Na lekcjach uczniowie wykonali kotyliony, flagi, lapbooki o Polsce, śpiewali piosenki patriotyczne oraz grali w gry planszowe z quizem o Polsce. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą na temat naszego kraju.

Uroczystości majowe połączyliśmy ze Świętem szkoły. Była to świetna okazja do zgłębienia wiedzy na temat patrona naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie stworzyli portrety Stanisława Staszica.

Lekcje miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Mimo pandemii i ograniczeń uczciliśmy święta majowe w bardzo doniosły sposób.

Wychowawcy klas I-III