Z okazji obchodów 230. rocznicy Konstytucji 3 maja  w naszej szkole odbył się Szkolny Wieczór Poezji Patriotycznej.

Uroczystość miała na celu kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna. Była również okazją do przedstawienia uczniom piękna polskiej literatury oraz języka ojczystego.

W Przeglądzie wzięli udział przedstawiciele z klas edukacji wczesnoszkolnej i klas starszych. Zaprezentowali oni wybrane utwory poetyckie związane z naszą Ojczyzną i historią Święta 3. Maja.

 Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i pięknie deklamowali  przygotowaną poezję. Były to utwory Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy, Wandy Chotomskiej, Janiny Białobrzeskiej, Tadeusza Kubiaka, Michała Areta, Cypriana Kamila Norwida, Rajnolda Suchodolskiego i innych wielkich twórców polskiej poezji. Dziękujemy wszystkim recytatorom, było ich 28 osób. Oprócz uczniów wiersze przygotowali również rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

                                                    J. Rosłoniec i E. Florczuk

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575