„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu w szkołach organizowane są atrakcje dla naszych uczniów.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 171 w Warszawie, jak co roku, upłynął pod hasłem zabawy, beztroski i radości. A obchody były huczne, gdyż trwały trzy dni. Pomysłów na świętowanie było wiele, każda klasa zaplanowaną miała autokarową wycieczkę, wyjścia poza teren szkoły, np. do cukierni, podchody w pobliskim lesie czy też piknik w Lesie Milowym. Nie zabrakło też pomysłów na świętowanie w klasie czy boisku szkolnym. Część przedsiębiorczych uczniów spotkało się już dzień wcześniej, by wspólnie upiec babeczki na dyskotekowe przyjęcie w klasie.

Po uśmiechach na twarzach dzieci, wywnioskować można było, że obchody sprawiły im wiele radości, a Dzień Dziecka zostanie w ich pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Szczególnie podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za  zorganizowanie lodów dla  wszystkich dzieci (tych alergicznych też).

Dzieciom życzymy, aby radość w życiu zawsze i wszędzie im towarzyszyła.

Wychowawczynie klas I-III