Czy kolejny spacer po Starym Mieście może być fascynujący? Uczniowie klasy 6c przekonali się, że zdecydowanie tak!

W czwartkowy poranek udaliśmy się na spacer śladami historycznej Warszawy w towarzystwie pana Rafała, przewodnika z prawdziwą pasją do opowiadania nie tylko o historii, ale również z dużą dozą dobrego humoru oraz mnóstwem ciekawostek, sypiących się w jego historiach jak z rękawa. Poznaliśmy sekrety odbudowy Zamku Królewskiego, dowiedzieliśmy się m. in. jak zgodnie z prawem, ale zdecydowanie można było odmówić gościny posłowi na sejm w dawnej Rzeczypospolitej, czy też jaka była geneza nazw ulic na Starym Mieście.

Wspólny spacer śladami historii zakończyliśmy obowiązkowym przystankiem na lody i gofry przy Barbakanie. Takie lekcje w plenerze klasa chciałaby mieć zapewne zdecydowanie częściej!

Zofia Stromska