Ostatni dzień szkoły dla uczniów 6c niespodziewanie zaowocował sporą dawką przygód – wybraliśmy się na spływ kajakowy rzeką Świder.

Początki nie były łatwe, ponieważ pogoda mimo dobrej prognozy postanowiła nas zupełnie zaskoczyć i już od 9.00 rano, gdy szliśmy na pociąg SKM, aby dojechać do Otwocka, na niebie zbierały się czarne, burzowe chmury. Nim dotarliśmy na miejsce spływu, po drodze przeczekaliśmy burzę w pociągu. Uczniowie byli tak zdeterminowani i żądni przygód na kajakach, że propozycja zamiany spływu na seans w kinie spotkał się ze zdecydowanym protestem i prośbą, by mimo wszystko dojechać na polanę nad rzeką i przeczekać deszcz.

W czasie, gdy burza już przeszła i czekaliśmy na choćby lekkie przejaśnienie, cała klasa rozegrała partię gry w mafię. Niecała godzina wystarczyła, aby cierpliwość i determinacja zostały nagrodzone. Ostatecznie spływ trwał niemal 3 godziny! Przed połową trasy na niebie zagościło również słońce i pogoda była wręcz wymarzona. Nie zabrakło oczywiście kąpieli w rzece – tych zamierzonych, jak również niespodziewanych w konsekwencji wywrotki na kajakach. Radości było co niemiara, ostatecznie nikt nie mógł pozostać suchy!

Ponadto klasa popisała się współpracą, zgraniem i niezwykłą umiejętnością – nikt nigdy nie był pozostawiony sam, zawsze mógł liczyć na pomoc koleżanki lub kolegi. Szczególnym sprawdzianem było doprowadzanie podtopionych kajaków do ponownego użytku – udało się, choć była to dość skomplikowana operacja 😉

Finałem tego obfitującego w przeżycia dnia było ognisko z kiełbaskami, na którym dzieliliśmy się wrażeniami i postanowiliśmy, że w miarę możliwości chcielibyśmy taką wycieczkę powtórzyć w przyszłym roku.

Zofia Stromska

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575