Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Dyrektora Szkoły Krzysztofa Reka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie…

 

Zarządzeniem nr 1430/2021 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
z dnia 13 sierpnia 2021 roku powierzono mi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie. Czuję się zaszczycony faktem, że będę pracował w szkole, która od wielu, wielu lat prężnie funkcjonuje w środowisku Wesołej, pełniąc swoją misję pod hasłem „Szkoły z sercem”, jednocześnie mając za patrona wielkiego Polaka, reformatora – Stanisława Staszica. To dla mnie wielkie wyzwanie i temu wyzwaniu dzielnie stawię czoła,
by na kanwie dotychczasowego dorobku i tradycji szkoły, prowadzić ją w przyszłość, przygotowując uczniów do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie Polski, Europy i Świata.

Drodzy Uczniowie,

już nie mogę doczekać się, kiedy będę mógł Was lepiej poznać, spędzać z Wami czas i wspólnie z nauczycielami pomagać Wam odkrywać piękno nauki
i otaczającego świata.

Niech nowy rok szkolny obfituje w wiele wspaniałych przygód edukacyjnych i nie tylko…, bez przykrych niespodzianek, bez kłopotliwych ocen. Jednak, gdy one się pojawią, niech Wasza postawa sprosta trudnościom, abyście mieli satysfakcję
z siebie. Niech każda chwila spędzona w szkole we właściwy sposób wpływa na kształtowanie Waszych postaw społecznych, zdrowotnych i patriotycznych.

Szanowne Grono Pedagogiczne,

doskonale zdaję sobie sprawę, że za sukcesem edukacyjnym i wychowawczym uczniów stoją otwarci, odpowiedzialni, czuli na potrzeby dziecka i środowiska,
w którym wzrasta, pedagodzy - i takimi Was, Nauczyciele Naszej Szkoły, postrzegam.

Wierzę, iż Wasza energia i zaangażowanie w pracę pozwolą nam realizować zamierzenia i przedsięwzięcia, jakie stawia przed nami system oświaty. Wspólnie kształtujmy dobrego, prawego człowieka, świadomego swojej roli
w społeczeństwie.

Drodzy Rodzice,

powierzacie nam, nauczycielom, swoje dzieci, abyśmy przekazywali im wiedzę
i umiejętności, rozwijali ich pasje i zainteresowania oraz wskazywali właściwe wzorce do naśladowania. Gorąco zachęcam Państwa do współpracy, bo tylko dzięki niej możemy osiągnąć założone wspólnie cele i zamierzenia.
Wspierajcie swoje pociechy, by jak najlepiej znosiły trudy nauki, o ile takowe się pojawią. Poświęcajcie im czas, to jest to, czego one pragną najbardziej.

 

Dużo zdrowia i optymizmu na Nowy Rok Szkolny 2021/2022.

 

Wasz Dyrektor

Krzysztof Rek

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575