Najmłodsi uczniowie z klas I-III, chcąc kultywować tradycję Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania, aktywnie przyłączyli się do głośnego czytania.

Oczywiście wybrali lekturę na miarę swoich możliwości i zainteresowań. Tym razem wybór padł na utwór Waldemara Cichonia “Cukierku, Ty łobuzie!”. Ciekawe i  śmieszne przygody  wesołego kota, swoim uczniom czytały wychowawczynie. W klasie II b zawitał niecodzienny gość.  Pan Dyrektor Krzysztof Rek  z wielkim zaangażowaniem, osobiście  przeczytał uczniom fragmenty lektury. Mali uczniowie zachęceni wspólnym, głośnym czytaniem zapragnęli poznać dalsze przygody sympatycznego bohatera. Mamy nadzieję, że będzie to początek wielkiej czytelniczej podróży trwającej  przez całe życie.

Małgorzata Rysak

 

Klasy starsze czytały fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". 

To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

W naszej szkole czytaliśmy 4 września w sobotę. W tym czytaniu brała udział klasa 8b.  

6 września na czwartej lekcji czytała cała szkoła. Klasa 7b w przebraniu w kostiumy teatralne czytała fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przeczytali „Problemy z dorastaniem” W Roli Hesi i Meli wystąpiły Ola Demiańczuk i Lea Breszka Laskowska, a Zbyszka zagrał Zygmunt Olesiejuk. Panią Dulską była Oliwia Chorążka. Gratulujemy i dziękujemy za wspólne czytanie.

Jadwiga Rosłoniec

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575