Zapraszamy do udziału w XII Dzielnicowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła.

Konkurs składa się z dwóch etapów: etapu szkolnego oraz dzielnicowego i odbywa się w dwóch kategoriach głównych: piosenka angielska oraz piosenka w innych językach obcych, z podziałem na następujące grupy wiekowe:
kl. I –III
kl. IV –VI
kl. VII- VIII

W konkursie można wziąć udział indywidualnie, w duecie lub zespole.

Do etapu dzielnicowego szkolna komisja konkursowa wyłoni przedstawicieli z każdej kategorii.
Uczestnicy konkursu są oceniani:
•  pod względem doboru repertuaru adekwatnego do wieku
• pod względem możliwości wokalnych, językowych oraz przekazywanych treści
Organizatorzy dopuszczają możliwość modyfikacji tekstu wykonywanych piosenek tak, aby dostosować je do płci/wieku wykonawców.

Terminarz konkursu:
Zgłoszenia do I etapu – szkolnego – do 27 września. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego. W celu zgłoszenia na przesłuchanie należy najpóźniej w poniedziałek 27 września zgłosić się, podając tytuł wybranej piosenki. Przed przesłuchaniami utwór musi uzyskać akceptację komisji konkursowej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 28-29 września (w zależności od liczby kandydatów).

Etap dzielnicowy odbędzie się 7 października 2021. Podczas tego etapu komisja wybierze zwycięzców.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce do dnia 22 października 2021.

Zapraszamy!

Nauczyciele języków obcych