Już po raz 28. w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, iż nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować śmieci. To też powód do refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i każdego z nas - a przecież tak często szukamy wytchnienia na łonie natury.

17 września uczniowie klas 0-VIII, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w  tej akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, "Wesołowski las" oraz pobocza ulic w naszej dzielnicy. Dzięki zaangażowaniu efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Słowem zakończenia pamiętajmy i weźmy sobie do serca hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”- wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Koordynatorzy akcji
Woleta Woźniak-Syta