Już po raz 28. w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, iż nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować śmieci. To też powód do refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i każdego z nas - a przecież tak często szukamy wytchnienia na łonie natury.

17 września uczniowie klas 0-VIII, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w  tej akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, "Wesołowski las" oraz pobocza ulic w naszej dzielnicy. Dzięki zaangażowaniu efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 
 
Słowem zakończenia pamiętajmy i weźmy sobie do serca hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”- wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.
 
Koordynatorzy akcji
Woleta Woźniak-Syta
Elżbieta Potyrało
 
 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575