W dniach 13-17 września uczniowie klasy VII a oraz VIII b  wyjechali na zieloną szkołę nad jezioro w Rajgrodzie.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Maria Czyżewska, Wioleta Woźniak-Syta oraz Ewa Fromelc. Jak to na zielonej szkole bywa uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw nad jeziorem. A było ich "do koloru do wyboru", tak dla ciała i rozumu jak i duszy: W ciągu dnia pływanie na kajakach, rowerkach wodnych, nauka pływania na SUPach i kąpiel w jeziorze, gra w tenisa, strzelanie z łuków, gra w palanta i balonowo-wodna wojna. Wieczory z zabawami integracyjnymi, nauką tańców, dyskoteką i grillem, oraz podziwianie zachodów słońca na tle tafli jeziora. Także i rozum został nakarmiony wiedzą o naszych "braciach wilkach" dzięki pobycie w Wilczych Wrotach, oraz wiedzą o bagnach i roślinach które są rozsiane po Biebrzańskim Parku Narodowym.

Ilość atrakcji, różnorodność zajęć, oraz ich atrakcyjność sprawiły iż na długi czas w głowach i sercach pozostanie pamięć, ale i tęsknota za tym "rajskim" miejscem.

Organizatorzy starali się, aby uczniom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. 

Mimo że wróciliśmy już znad jeziora, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej "Zielonej Szkoły". Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.

 

Wioleta Woźniak-Syta

Maria Czyżewska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575