Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
1 października 2021 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Pierwszy dzień października, był świętem matematyki w naszej szkole!

Obchodziliśmy tego dnia XI Światowy Dzień tabliczki mnożenia!

Mnożyliśmy, dzieliliśmy, potęgowaliśmy.... liczenia nie było końca - wykorzystując tabliczkę mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Tym razem jednak role się odwróciły. zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” uczniowie klas młodszych odpytywali starszych kolegów. Taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… uczniów  starszych klas. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

Wyzwanie rozwiązania tabliczkowych działań przyjął sam pan dyrektor Krzysztof Rek, uzyskując certyfikat. Brawo za odwagę!

Dumni jesteśmy również z naszej polonistki, Katarzyny Grodeckiej, ona również bezbłędnie rozwiązała swoje przykłady! Gratulacje!

Pozytywnie zaskoczyło nas dwóch uczniów klas 2, którzy już znają tabliczkę mnożenia!

Brawo WY!

Dziękujemy komisjom egzaminacyjnym i wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznej akcji!

Do zobaczenia za rok!

nauczyciele matematyki