15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki.

Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych i drugich po raz pierwszy wzięli udział w tym globalnym święcie.  Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi, a przede wszystkim, wiary we własne możliwości. Ten dzień uczniowie rozpoczęli od obejrzenia lub wysłuchania opowiadania o małej dziewczynce Vashti. Bohaterka na naszych oczach, dzięki wspaniałej nauczycielce, uwierzyła w swój, dopiero co odkryty talent, stając się artystką. A wszystko to dzięki kropce. Opowieść o Vashti posłużyła jako temat do ciekawych i inspirujących rozmów, których celem było uzmysłowienie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Oczywiście jak, przystało na Dzień Kropki, nie mogło zabraknąć prac i zabaw inspirowanych kropką. Kropki królowały także na ubraniach nauczycieli i uczniów. Ten radosny dzień zintegrował uczniów, pobudził ich do działania. Stał się również okazją do rozmów na temat radzenia sobie z przeciwnościami losu. Za rok kolejny Dzień Kropki.

Małgorzata Rysak

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575