26 września każdego roku już od 20. lat z inicjatywy Rady Europy celebrujemy europejską różnorodność językową i kulturową. Jest to świetna okazja do zachęcania wszystkich do nauki języków obcych. 

W naszej szkole przez dwa dni uczniowie brali udział w zajęciach promujących wielojęzyczność. Poznawali słowa, symbole i elementy kultury krajów europejskich. Wykorzystując nowe technologie skanowali QR kody i uczyli się liczyć w różnych językach, szukali ciekawostek na temat języków, a także rywalizowali w quizach Kahoot poszerzając swoją wiedzę o krajach europejskich. Niektórzy uczniowie podjęli Językowe Wyzwanie Tajnego Agenta wykonując dziesięć zadań w specjalnej aplikacji z quizami i wyzwaniami.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie piosenki obcojęzycznej. Komisja konkursowa miała trudny wybór, żeby wyłonić zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę w XII Dzielnicowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. 

Nasze finalistki to:

solistka - Laura Zawadka, klasa 4a

zespół - Maja Trochonowicz, Julia Zawolik, Martyna Kwiatkowska, klasa 7a

 

Nauczyciele języków obcych