Etap szkolny XXIV Warszawskiego Konkursu Mitologicznego odbył się 11 października 2021 roku, a w szranki stanęli ci, dla których mitologia nie jest piętą Achillesa, nauka związków frazeologicznych pochodzenia mitologicznego to nie syzyfowa praca, a poznawanie kolejnych mitycznych historii to nie męki Tantala.

Uczestnicy doskonale wiedzą, że kultura starożytnej Grecji to jeden z filarów cywilizacji europejskiej. Mitologia od zawsze rozpala nie tylko uczniowską wyobraźnię. Bardzo chętnie czytamy opowieści o bogach, bohaterach, herosach.

 

Laur zwycięstwa ozdobi skronie:

Joanny Dębek z klasy 8a (I miejsce)

Janusza Wróblewskiego z klasy 8b (II miejsce)

Soni Krasuskiej- Chęć z klasy 7c (III miejsce)

Antka Szczepkowskiego z klasy 6a (IV miejsce)

Heleny Kałkusińskiej z klasy 6a (V miejsce)

 

To właśnie ci uczniowie - zwycięzcy etapu szkolnego - przechodzą do półfinału, który odbędzie się 20 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 359.

Serdecznie gratulujemy również Michałowi Sobieniowskiemu z klasy 7b, Oli Babulewicz z klasy 6a, Toli Prządce z klasy 8c oraz Julii Fortunie z klasy 8c. Możecie o sobie z dumą powiedzieć: „Znam mity greckie”.

Katarzyna Grodecka

Ewa Florczuk