6 października 2021 r. klasa 3a pojechała na wycieczkę integracyjną do Lawendowej Siwianki.

Jest to urokliwe miejsce, pachnące lawendą, gdzie znajduje się ponad stuletnia chata, w której wnętrzu właścicielka, pani Mariola opowiadała dzieciom w jaki sposób kiedyś się żyło, pracowało i  mieszkało. Na warsztatach uczniowie przygotowali prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka – czyli uszyli samodzielnie zapachowe woreczki, które później wypełnili pachnącą lawendą. Na polu zobaczyli jak lawenda rośnie, dowiedzieli się dlaczego pachnie i na ile sposobów można ją wykorzystać. Dzieci odpoczęły sobie podczas ogniska z kiełbaskami, otrzymały również słodki poczęstunek - lawendowe ciasteczka i lawendowy napój. Miały możliwość zobaczyć znajdują się terenie siedliska  zwierzęta: kury, koguty, przepiórki i różne gatunki bażantów. Następnie udaliśmy się do Leśnej Bazy - miejsca zabaw dla dzieci. Na jej terenie znajdują się między innymi: boisko do gry w piłkę nożną, piaskownica, labirynty, forteca z opon, tor przeszkód, ścieżka sensoryczna, pajęczyna z lin. Z lawendowymi prezentami i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wychowawca klasy 3a

Ewa Kacprzak