To były lekcje w formie zabawy. Teraz drugie klasy wiedzą już, że przetwory dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych, że częściowo zastępują niedostępne jesienią i zimą świeże owoce oraz warzywa.

To z przetworów właśnie - z różnych domowych konfitur i dżemów, uczniowie samodzielnie przygotowali sobie drugie śniadanie. Trudno było się nie rozsmakować tym posiłkiem - jego wyjątkowość dopełniło świeże, zdrowe pieczywo przygotowane i upieczone przez rodziców. Gwiazdą wypieków został chleb bananowy!

W nawiązaniu do jedzenia, na kolejnych zajęciach, tym razem technicznych uczniowie poznając walory warzyw i owoców robili z nich unikatowe i oryginalne stworki. Niektóre prace zaraz po ocenie wylądowały w brzuszkach małych artystów. Lekcja bardzo się podobała i nikomu nie zaszkodziła. Taka nauka to samo zdrowie!

Anna Pawlikowska

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575