“Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”

J. Korczak

Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 14 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Bohaterami tego niezwykłego dnia byli nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1a i 1b. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Pani Aleksandra Paradowska Burmistrz Dzielnicy Wesoła, Pan Krzysztof Rek Dyrektor Szkoły, Pani Aleksandra Zapaśnik Wicedyrektor oraz rodzice, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Zanim jednak pierwszaki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zaśpiewali, przedstawili się i wyrecytowali pięknie wyuczone wierszyki.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców książki. Pan dyrektor wręczył przedstawicielom klas kroniki, gdzie będą zapisywane ważne wydarzenia z życia klasowego. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski.

Po skończonej uroczystości nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Życzymy Wam wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Małgorzata Rysak

Justyna Gałązka