“Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Konfucjusz

W deszczowy poranek 12 października klasy pierwsze pojechały na swoją pierwszą wycieczkę integracyjną. Choć pogoda naprawdę nie zachęcała do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, to wszyscy uczestnicy wycieczki stawili się w doskonałych humorach, pełni energii i zmotywowani do działania. Celem naszej wyprawy było gospodarstwo położone wśród lasów i pól w przepięknej Głęboczycy. W programie wycieczki był spacer po lesie i łąkach, w którego trakcie poznaliśmy ciekawe informacje na temat zwierząt mieszkających w Polsce. Zapoznaliśmy się z budowę lasu. To tyle w kwestii edukacji. Jednak najważniejsza okazała się wspólna zabawa: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, przeciąganie liny oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Do tego dodajmy jeszcze pieczenie kiełbasek i mamy wspaniałą receptę na spędzenie czasu wśród kolegów i koleżanek. Wierzymy, że wycieczka się podobała, a jej najlepszą oceną jest pytanie Janka z 1a  “Proszę pani to kiedy kolejna wyprawa”.

Oby takich wypraw było jak najwięcej w naszej szkolnej podróży.

Małgorzata Rysak