Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły na początku roku szkolnego spotykają się z policjantami. Tematem tej szczególnej lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Również w tym roku 20 października odbyły się takie zajęcia. Szkołę odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i spotkali się z uczniami klas 0-5.  Podczas zajęć, przypomniano zasady, o których każdy młody człowiek powinien pamiętać i których należy przestrzegać. Policjanci w przystępny sposób omówili sposoby zachowania się podczas drogi do szkoły, przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze. Szczególną uwagę dzieci zwrócili na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Podczas wizyty z młodszymi uczniami policjanci uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi, a także na co należy zwrócić szczególną ostrożność w trakcie zabaw na podwórku. Dzieci z zerówek mogły zapoznać się z regulaminowym mundurem policjanta. W ramach odbytych działań profilaktycznych uczniowie mogli zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Chętnie też odpowiadali na pytania i opowiadali o swoich doświadczeniach nawiązując do tematów omawianych podczas spotkań. To były pouczające lekcje. Myślimy, że zdobyta na nich wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

 

Sylwia Trzaska