Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 171 im. Stanisława Staszica zorganizowała kilka działań upamiętniających rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.   

Uczniowie rozpoczęli przygotowania od udekorowania kilka dni wcześniej patriotycznie drzwi swoich sal. Biało-czerwone korytarze wprowadziły całą społeczność szkolną w podniosły i uroczysty klimat. 10 listopada, który w naszej szkole był dniem nauki zdalnej, uczniowie o godzinie 11.11 odśpiewali w klasach hymn narodowy na platformie MS Teams, przyłączając się do akcji "Szkoła do hymnu". 
 
Kontynuacją świętowania było wystawienie spektaklu słowno-muzycznego, które wychowawcy odtworzyli klasom podczas lekcji wychowawczych. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
 
Jadwiga Rosłoniec
Ewa Florczuk
Wioleta Woźniak-Syta
 
 
Dzieci z oddziałów przedszkolnych, którym nie straszna pandemia, 10 listopada o godz. 11.11 zebrały się w szkolnej auli, by odśpiewać hymn Polski i zarecytować Elementarz młodego Polaka. Było bardzo wzruszająco i patriotycznie.
 
Olga Karmowska