Lawendowa Siwianka to urokliwe i pachnące lawendą miejsce.

Czas, który mieliśmy tam spędzić poświęcony był na pracę warsztatową, w trakcie której przygotowywaliśmy prezent dla bliskich - zapachowe świece żelowe. Dzieci miały do dyspozycji piasek w różnych kolorach, muszelki i inne ozdoby. Dzięki nim każdy mógł zaprojektować niepowtarzalną świecę według własnego pomysłu. 

Po pracy twórczej przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Na polu zobaczyliśmy, jak rośnie lawenda, dowiedzieliśmy się, dlaczego tak pięknie pachnie i do czego jest wykorzystywana. Wszyscy odpoczęliśmy podczas ogniska z kiełbaskami. Był również słodki poczęstunek, oczywiście związany z lawendą - lawendowe lody z bitą śmietaną i lawendowy napój.

Mieliśmy możliwość zobaczyć mieszkające na terenie siedliska zwierzęta: kury, koguty, przepiórki i bażanty. Potem nastąpił czas zabawy. Do naszej dyspozycji była Leśna Baza - miejsce zabaw dla dzieci, gdzie znajdują się między innymi: boisko do gry w piłkę nożną, piaskownica, labirynty, forteca z opon, tor przeszkód, ścieżka sensoryczna, pajęczyna z lin.      

Z lawendowymi prezentami i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

                                                                  Anna Pawlikowska i Anna Porzezińska