8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko) dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie klasy 3a systematycznie, nie tylko od święta, uczą się, jak należy zdrowo się odżywiać. Dzieci, pracując w grupach, przygotowały piramidy zdrowego odżywiania, a następnie zaprezentowały je w klasie. Podczas kolejnych zajęć uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowe jedzenie. Dzieci miały również za zadanie przeprowadzić wywiady z rodzicami temat zdrowych nawyków żywieniowych, a następnie przedstawić je klasie.

Ewa Kacprzak

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 952-147-19-36

REGON: 000799575