Czytanie książek pobudza i rozwija wyobraźnię, pomaga rozwijać język i słownictwo. Rozwija myślenie, dostarcza wiedzy, a także rozrywki i emocji.  

W klasie 3a systematycznie rozwijamy zainteresowania czytelnicze, dlatego też chętni uczniowie przynoszą do szkoły i prezentują swoje ulubione lektury, zachęcają kolegów i koleżanki do czytania. Ostatnio swoje ulubione komiksy serii "Tytus, Romek i A’Tomek" H. J. Chmielewskiego prezentował i czytał fragmenty Kajetan Dołgań. Lidzia Bulińska czytała fragmenty książki W. Chotomskiej pt."Martynka", a inni uczniowie czytali fragmenty książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek". Uczniowie przygotowywali scenki teatralne z wykorzystaniem tekstów pt. „Niespodzianka” Marcina Przewoźniaka oraz „Głuch telefon” Marcina Brykczyńskiego - przedstawienie z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych pacynek.

Ewa Kacprzak