21.01.2022 klasy trzecie gościły na warsztatach przedstawiciela Straży Miejskiej.

Z Panią Anią regularnie spotykamy się i za każdym razem poruszamy inne aspekty. Rozmawialiśmy już na temat bezpiecznego zachowania na ulicy, jak należy się zachować, gdy zgubimy np. w sklepie. Teraz przyszedł czas na omówienie zachowania się człowieka w stosunku do jego mniejszych przyjaciół zwierząt. Poruszone zostało wiele aspektów np. kiedy należy dokarmiać zwierzęta, jeżeli tak to czym? Czy należy pomagać zwierzętom w zakładaniu gniazd i budek lęgowych? Czy w ogóle powinniśmy pomagać dzikim miejskim kotom? Czy one odgrywają jakąś istotną rolę w życiu człowieka?  I wiele innych.

Dyskusje chwilami bardzo angażowały uczniów, udało się jednak zawsze dojść do wspólnego jednego, właściwego rozwiązania.  Na koniec dzieci miały za zadanie rozwiązanie quizu przyrodniczego. Z prawdziwą przyjemnością chciałabym Wszystkich czytelników poinformować, że wszyscy uczniowie okazali się miłośnikami zwierząt, i mają świadomość jak należy się w stosunku do nich zachowywać.

                                                                                                                      Zofia Kaszycka