19 stycznia 2022 klasa 3b wyjechała do teatru Kamienica na przedstawienie pt.: „Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą”.

Spektakl powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela), aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta pojawił się niespodziewany gość – szympans - Tytus. Genialny naukowiec wpadł na pomysł, aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak nieznośny szympans wcale nie chciał być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazały się zawodne. Sięgnął wtedy po nietypowe środki i wezwał na pomoc harcerzy. Romek i  A’Tomek natychmiast przybyli na wezwanie, dla nich, harcerzy  żadne zadanie nie jest straszne.  Harcerze początkowo nie radzili sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddawali się. Tytusa razem z nimi wyruszył w podróż wannolotem do Paryża i Londynu.

Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznali zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzieli się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełniała oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

Wróciliśmy do szkoły bardzo szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że było to najciekawsze, i w najlepszym wykonaniu przedstawienie, które oglądały.  Polecamy wszystkim młodszym i trochę starszym koleżankom i kolegom tę sztukę.

                                                                                                          Zofia Kaszycka