Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt.: „EKO-ROBOTY” i wykonali piękne oraz inspirujące prace z materiałów wtórnych.

Recykling plastyczny to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego, którą łatwo wprowadzić w życie na zajęciach plastycznych. Jego głównym celem jest ograniczenie zużycia papieru, którego przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa aż około pięćdziesiąt kilogramów rocznie. Recykling papieru i innych materiałów pozwala chronić zasoby naturalne; oszczędzać energię, zredukować zanieczyszczenie wody i powietrza oraz ocalić miliardy drzew przed wycinką. W ramach ekologicznego projektu „Piątka dla natury” uczniowie z klas młodszych tworzyli skomplikowane konstrukcje robotów. Dla uczniów klas starszych inspiracją do wykonania prac były „Bajki robotów” Stanisława Lema, który był patronem roku 2021. Dzieci świetnie się bawiły konstruując bohaterów bajek Lema. Z puszek, plastikowych butelek i tekturowych kubeczków tworzyły własne roboty. To była również świetna okazja, aby posłuchać opowiadań mistrza polskiej fantastyki i porozmawiać na temat przydatności robotów w życiu.

 

Aleksandra Zapaśnik

Bogumiła Banasiak-Zejdel