W ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich przenieśli się na zajęciach na Antarktydę do Krainy Wiecznych Lodów, gdzie zdobywali informacje o tamtejszym ekosystemie.

Zapoznali się z lekturą Aliny i Czesława Centkiewiczów pt.,,Zaczarowana zagroda”. Opisywane Pingwinki Adeli tak bardzo spodobały się dzieciom, że postanowiły zatrzymać je w klasie na dłużej, budując dla nich zagrodę. Każdy z uczniów mógł wykazać się kreatywnością, wcielając się w rolę budowniczych. Pod koniec tych zajęć - innych niż wszystkie -  dzieci, podzielone na grupy, wykonały plakaty utrwalające zdobytą wiedzę. Uczenie się przez zabawę to coś, co Nasi uczniowie uwielbiają, o czym można przekonać się, przeglądając załączone niżej ilustracje.

                                                                                        Anna Pawlikowska

                                                                                        Anna Porzezińska