W czwartek 24 lutego 2022 r. w naszej szkole w klasach 0-3 odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów, zwłaszcza, że tego dnia wypadał Tłusty Czwartek.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Każda klasa miała różne pomysły na wspólne spędzenie czasu, ale na pewno wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy  na gazecie. Niektórzy zorganizowali sobie czas na ulubione gry planszowe.  

Jedno jest pewne: w żadnej klasie nie zabrakło tego dnia pączków i faworków – symboli Tłustego Czwartku.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem wracały do rzeczywistości. Wspólna zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a także przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie sal lekcyjnych,  jak również pięknych balowych strojów.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

                                                                                                                      Zofia Kaszycka